כלוב גורים

רוב הווטרינרים, המאמנים ומגדל הכלבים, ממליצים לאלף כלבים כבר מגיל צעיר. כלוב גורים הוא חלק חיוני בתהליך הביות של גורי כלבים והרגלתם לחיים בבית ובחיק המשפחה. מכיוון שכלבים לא אוהבים ללכלך את המקום שבו הם ישנים, כאשר מרגילים אותם לישון בכלוב אילוף לגורים הם לומדים לשלוט בסוגרים, מה שחוסך מבעליהם בלאגן רב בטווח המיידי ומשרת אותם גם בטווח הארוך.

 

על השימושים השונים בכלוב גורים

התכלית הראשונית של כלוב גורים היא להגן על גורי כלבים סקרנים כאשר בעליהם אינם יכולים לפקח עליהם. פתרון זה כמובן, גם מגן על הסביבה הביתית מפני הגור, שעלול ללא פיקוח להסב נזקים חמורים לריהוט וחפצים, כמו גם לעשות את צרכיו במקומות שונים.

 

על השימושים השונים בכלוב גורים

 

כלוב גורים ככלי עזר מועיל לגמילת כלבים מצרכים בכל הגילאים

כלבים מנסים אינסטינקטיבית לשמור על אזורי השינה שלהם נקיים. לכן, כלוב הגורים עוזר לגורי כלבים ללמוד להתאפק ולחזק את שרירי השלפוחית ​​והמעיים שלהם, מה שהופך את חינוך הכלב לעשיית צרכים בחוץ למטלה קלה יותר עבור הכלב ובעליו כאחד.

 

כלוב גורים ככלי עזר מועיל לגמילת כלבים מצרכים בכל הגילאים

 

כיצד השימוש בכלוב גורים תורם לשמירה על בריאותו של הכלב?

כלוב גורים מסייע לכלבים גם בבגרותם, להתמודד עם בעיות בריאותיות מעצם היותו מקום רגוע שבו הכלב יכול להעניק מנוחה למפרקים שלו או לחטוף תנומות תכופות. כלוב האילוף גם מונע שיטוט לילי של כלבים מבוגרים ואובדן התמצאות של כלבים קשישים במצב דמנטי בבית.

בתרחישים חריגים יותר, כלבים עשויים להידרש למנוחה בכלובי אילוף כשהם מתאוששים מניתוח. לכלבים יש פחות סיכוי לסיבוכים בעקבות הליכים כירורגיים כאשר הם יכולים להירגע בשלווה במתחם שלהם, במקום להחמיר בטעות פציעות או לפתוח תפרים בעקבות התרוצצות יתר.

 

כיצד השימוש בכלוב גורים תורם לשמירה על בריאותו של הכלב?

 

למה מומלץ להרגיל את הכלב לכלוב גורים כבר מגיל צעיר?

כלוב אילוף מספק פתרון שימושי מאוד במהלך חיי היומיום עבור כלבים שעשויים להזדקק להפוגה ממשק בית סואן או מקום מוכר ובטוח למנוחה. כלובי אילוף עוזרים לכלבים ללמוד להרגיע את עצמם, או להתמודד עם החרדה שלהם במצבים שונים לאורך חייהם שבהם הם נקלעים למצוקה, כמו במהלך מופע זיקוקים קולני ביום העצמאות, סופת רעמים או שיפוצים רועשים המתרחשים בקרבת הבית.

כלוב הגורים מעניק לכלב מקום מקלט שאליו הוא יכול לסגת כאשר המצב כאוטי או מפחיד מדי עבורו. הצורך עלול לצוץ כאשר נוצרת בבית המולה שמקורה בילדים פעילים או בחיות מחמד אחרות.

זה גם עוזר לכלב להתמודד בהצלחה עם מצבים חדשים ובלתי מוכרים, כמו תוספת של תינוק חדש למשפחה.

 

למה מומלץ להרגיל את הכלב לכלוב גורים כבר מגיל צעיר?

 

האם כלוב גורים מתאים גם לשימוש בכלבים מבוגרים?

כאשר מרגילים את הכלב לכלוב גורים בשלב מוקדם מספיק בחייו, הדבר מונע הוספת מתח מיותר למצבי שינוי בחיי הכלב בגיל מאוחר יותר. זהו פתרון שנמצא בשימוש תכוף לא רק בגורים, אלא גם בכלבים קשישים כאשר הם מתמודדים עם מחלות זקנה אופייניות כמו בריחת שתן, דלקות פרקים או ירידה בתפקוד הקוגניטיבי.

כלוב הגורים משמש עבור כלבים אלו כמתחם ממוגן שמונע מהם ללכת לאיבוד ברחבי הבית כאשר בעליהם אינם בסביבתם. אולם חשוב שהכלב כבר יהיה מורגל להשתמש בכלוב כזה מימי צעירותו, כדי שלא יידרש להתמודד עם הסטרס הכרוך בשהייה בשטח תחום ומגודר לראשונה בזקנתו.

 

האם כלוב גורים מתאים גם לשימוש בכלבים מבוגרים?

 

במה כלוב גורים תורם לאילוף הכלב למשמעת ומתינות?

כלוב הגורים משרה על כלבים בכל הגדלים תחושה של רוגע וביטחון, כאשר דואגים להרגיל את הכלב לשהייה בו באופן מבוקר והדרגתי. כאשר כלבים מורגלים להשתמש בכלוב הגורים שלהם כבר בגיל צעיר, בבגרותם יש להם מנגנון מובנה שמאפשר להם להתמודד באופן יעיל ובריא עם מצבים מעוררי חרדה או אי שקט, ולווסת את תחושותיהם.

 

במה כלוב גורים תורם לאילוף הכלב למשמעת ומתינות?

 

כיצד כלוב גורים מסייע לאקלום כלבים בבתים חדשים?

כלובי אילוף מספקים נחמה לכלבים בהגיעם לבתים מאמצים חדשים או בתי אומנה, מכיוון שחלק מהכלבים הללו חוששים מאנשים או מסביבות מסוימות. זה נכון במיוחד עבור כלבים עם עבר טראומטי של הזנחה או התעללות. כלובי אקלום מאפשרים לכלבים כאלו לדעת שיש להם טריטוריה משלהם שבה איש לא יפגע בהם.

 

באיזה אופן כלוב גורים מסייע לשמירה על בטחון הכלב?

כלובי אילוף מקלים על העברה בטוחה של כלבים ברכב או בטיסות במהלך נסיעות או חופשות מרוחקות. הרגלת הכלב לשהייה בכלוב גורים היא חיונית להפיכת ההעברה שלו ממקום למקום לבטיחותית ונוחה יותר לכל המעורבים. כלובי אילוף מאפשרים לכלבים לשכב ולישון מבלי להסיח את דעתו של הנהג או יתר הנוסעים.

הרגלת הכלב לשימוש בכלוב גורים בבית מאפשרת להרגיל אותו להתנהגות נינוחה בכלוב הטסה, שהיא דבר חשוב מאוד במקרים שבהם יש לשנע את הכלב ממדינה למדינה.

גם במצבי חירום, השימוש בכלוב אילוף לכלבים גדולים, יכול לחולל הבדל עצום בין בטיחות לאי ודאות. אם מתרחש חלילה אסון, כמו שריפה, רעידת אדמה, שיטפון, או מתקפת טילים – חשוב שתהיה לכם יכולת לפנות את הכלב הגדול שלכם ביעילות ובמהירות מהבית.

כלב שמשתף פעולה עם בעליו ויודע שעליו להיכנס לכלוב האילוף שלו במהירות – יחסוך לכם זמן מכריע. אבטחת כלבים גדולים במהלך הפינוי מפחיתה את הסיכוי לכך שהם ילכו לאיבוד או יפצעו. עבור כלבים שאינם מאומנים בכלובי אילוף, כלובי אילוף עשויים להיות החלק המפחיד ביותר בסיטואציה בעייתית ממילא. כלוב גורים יכול לסייע במניעת המתח של הכלב בשעת חירום.

 

באיזה אופן כלוב גורים מסייע לשמירה על בטחון הכלב?

איך ניתן לגרום לכלבים לקשר את כלוב הגורים עם דברים טובים?

השלב הראשון והחשוב ביותר בהרגלת הכלב לשהייה בכלוב גורים הוא הפיכתה של הסיטואציה לחוויה חיובית לגביו. לשם כך כדאי להאכיל את הכלב במזון ובחטיפים לכלבים בכלוב הגורים שלו כדי שזמן השהייה  בו ירגיש לו כמו צ'ופר מפנק.

איך ניתן לגרום לכלבים לקשר את כלוב הגורים עם דברים טובים?

 

לסיכום

הבנת הצורך בכלוב גורים והתועלת הגלומה בשימוש בו, היא רק הצעד הראשון בדרך לאילוף מוצלח של גור הכלבים שלכם. אולם כדי להבטיח שהתהליך כולו ישא פרי – חשוב לדעת לעבוד עם הגור בצורה נכונה. לשם כך, כדאי להתייעץ עם מאלף כלבים מוסמך שייתן לכם את כל הכלים להצלחה.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

פאוץ אילוף כלבים

אילוף של כלבים זהו תהליך ארוך ומורכב, שיכול להשתרע על פני חודשים ארוכים. האילוף קורה במגוון רחב של לוקיישנים, וכאשר הולכים על אילוף מורכב יותר,

פריזבי לכלבים

הפנטזיה של כל מי שמאמץ כלב היא לדעת לשחק איתו וליהנות ממנו. הדבר הראשון שעולה לראש כמשחק משותף עם כלבים – הוא משחק הפריזבי המפורסם.

קליקר אילוף לכלב

כלבים שלא בשונה מאיתנו בני האדם, נוהגים לחזור שוב ושוב על פעולות שמסייעות להם להשיג את מה שהם רוצים. לכן באילוף כלבים באמצעות חיזוקים חיוביים

כלוב אילוף

כולנו רוצים כלב ממושמע להפליא שלא הורס דברים בבית ויודע לעשות צרכים בחוץ – ולשימוש בכלוב אילוף לכלבים יש חלק חשוב בהשגת המטרות הללו. כלוב

כלוב אילוף לכלב גדול

כלובי אילוף או בשמם הנוסף – "כלובי אקלום" או "כלוב הטסה", הם אמצעי אילוף יעילים ופרקטיים במיוחד המשמשים לחינוך גורים וכלבים בוגרים כאחד. אף על

לייעוץ עם מאלף מקצועי עכשיו
השאירו פרטים בטופס