צעצועים לכלבים

צעצועים לכלבים הם חובה בכל בית שמאמץ כלב חדש ובפרט כאשר מדובר בגור כלבים נמרץ ושובב. צעצוע לכלב הוא כלי שימושי לפריקת אנרגיה והוא מסייע לגורים להתמודד עם אי הנוחות הכרוכה בבקיעת השיניים שלהם, כמו גם לשמירה על בריאות הפה והלסת בכלבים בוגרים. 

במאמר זה נסביר בהרחבה על חשיבותם של משחקים עבור כלבים בכל גיל, על סוגי הצעצועים השונים שנמכרים כיום בחנויות לציוד חיות מחמד והדברים שחשוב במיוחד לשים אליהם לב כשרוכשים צעצוע חדש עבור הכלב.

 

הסיבה שאתם צריכים צעצועים לכלבים

כלבים הם בעלי חיים חכמים, רגישים וגם מאוד שובבים – לפחות בצעירותם. ממש כמו ילדים

גם כלב זקוק לתעסוקה ושעשוע כדי להתפתח בצורה תקינה ולהיות מאושר. האתגר הפיזי והמנטלי שמספקים צעצועים לכלבים הוא חיוני לשמירה על בריאותו הגופנית והנפשית של הכלב – וכן, גם שפיות בעליו, כפי שנסביר מיד.

 

הסיבה שאתם צריכים צעצועים לכלבים

 

צעצועים לכלבים כדרך למנוע מהכלב לכרסם את הנעליים שלכם

אף שאנשים רבים נוטים לשכוח את העובדה הזו, כלבים הם בעלי חיים שמקורם ההיסטוריה הוא בזאבים. הזאב הוא חיית טרף ולכן יצר הצייד הטבוע בו גנטית, הוא חזק מאין כמוהו. יצר קדמוני זה השתמר גם בכלבים, למרות ואולי בזכות תהליך הביות שעברו.

בגזעי כלבים רבים, בחר האדם לשמר ולטפח את יצר הצייד והמרדף על מנת שהכלב יוכל לשמש לביצוע משימות שימושיות שונות, כמו צייד, רעיית צאן, שמירה ועוד. לכן כחלק מהתפתחותו של גור כלבים, יש לו צורך עז במשחק.

 

צעצועים לכלבים כדרך למנוע מהכלב לכרסם את הנעליים שלכם

 

המשחק הוא ההזדמנות של הכלב לתרגל "על יבש" את הדחף ההיסטורי והטבעי שלו לצוד.

גורי כלבים לרוב עושים זאת תוך משחק עם אחיהם ואימם. רק שבהיעדר סביבה טבעית שבה כלב הבית יכול לפתח בה את כישוריו, "הקורבנות" הראשונים הם בדרך כלל רהיטים וחפצים שונים בבית, ולעיתים גם אנשים וחיות מחמד אחרות. רכישת צעצועים ייעודיים לכלב, אם כן, היא הדרך הנכונה והיעילה ביותר לתעל את האנרגיה שלו למקומות הנכונים ולמנוע נזקים בלתי רצויים בבית ונטייה לנשכנות.

 

על חשיבותם של צעצועים לכלבים בכל גיל

בחנויות המתמחות בציוד לחיות מחמד, נמכר כיום מבחר מרשים של צעצועים לכלבים. צעצועים אלו נועד לספק מענה הולם לצרכים שונים של כלבכם בהתאם לגיל ולשלב בו הוא נמצא בהתפתחותו.

צעצוע ה"קונג" למשל, הוא דוגמא מצוינת לצעצוע לכלבים שמתאים לכלבים בגילאים שונים. מדובר בצעצוע חלול שאותו נהוג למלא בחטיפים לכלבים או מזון רטוב לכלב, כדי לספק לו תעסוקה רבה. צעצוע זה מעסיק כלבים למשך שעות ארוכות ולכן מסייע הן במניעת חרדת נטישה של הכלב והרגלתו להעסיק את עצמו כשבעליו אינם בבית ותורם גם לפיתוח החשיבה בכלבים צעירים.

זאת הודות למבנה המיוחד של צעצוע זה שמאלץ את הכלב לחשוב איך להוציא מתוכו את המזון הטעים שממתין לו בפנים. בנוסף, זוהי גם דוגמא לצעצוע לכלב שמאפשר לו לפרוק אנרגיה רבה בסביבה הביתית אך באופו מתון ורגוע.

 

על חשיבותם של צעצועים לכלבים בכל גיל

 

סוגי צעצועים מומלצים לכלבים

צעצועים לכלבים קיימים בשפע והמבחר עשוי לבלבל. לכן חשוב להכיר את סוגי הצעצועים המומלצים ביותר שמרבית סוגי הכלבים נהנים מהם:

  • צעצועי נשיכה קשיחים
  • נשכנים וטבעות דנטליות לכלבים
  • עצמות לעיסה לכלבים
  • בובות צעצוע לכלבים
  • כדורים לכלבים
  • צעצועי משיכה לכלבים

 

חלק מהצעצועים לכלבים שהזכרנו כאן מאפשרים לכלב לקיים אינטראקציה מהנה עם בעליו מחוץ לבית – כמו במקרה של כדורים שמשמשים למשחקי "תפוס והבא" בין הכלב לבעלים, בעוד שאחרים נועדו להעסיק את הכלב בעודו בבית. בקטגוריה זו ישנם גם משחקי פיתוח חשיבה לכלבים, שהם צעצועים מתקדמים יותר לכלבים המספקים לכלב תעסוקה מתמשכת ומאתגרת יותר בתוך הבית.

 

סוגי צעצועים מומלצים לכלבים

 

למה חשוב לבחור צעצוע לכלב בגודל המתאים לו ובהתאם לגילו?

ברכישת צעצועים לכלבים, חשוב לשים לב לגודלו של המוצר שרוכשים ולהתאמה שלו לגיל ולסוג הכלב שלכם. זאת משום שצעצועים לכלבים זמינים בשלל גדלים ובדרגות קושי שונות שמתאימות לכלבים בגדלים שונים וגילאים מגוונים. מסיבה זו, אם אתם רוצים שהכלב שלכם יפיק תועלת מהרכישה ויהנה ממנה כהלכה, תידרשו לוודא כי בחרתם בצעצוע המותאם לכלבים בגודל ובגיל שלו, ומתאים למצבו הבריאותי באופן כללי, על מנת למנוע מהכלב תסכול מיותר.

על מה חשוב להקפיד בהקשר של צעצועים לכלבים?

ללא קשר לסוג הצעצוע שרכשתם עבור כלבכם, חשוב מאוד לשים לב לכלב כשהוא משחק בצעצוע, ובפרט כשמדובר בגור כלבים צעיר כדי למנוע חנק או בליעה של חלקים שלא נועדו לעיכול. בנוסף, יש לבדוק את מצב הצעצועים של הכלב מדי פעם בפעם ולוודא שהכלב לא בלע חתיכות מהם. אם נראה לכם שאחד מצעצועיו של הכלב בלוי מאוד או נמצא על סף התפרקות, זה הזמן להיפטר מאותו צעצוע ורכוש עבור הכלב צעצוע חדש במקומו.

 

למה חשוב לבחור צעצוע לכלב בגודל המתאים לו ובהתאם לגילו?

 

הדברים שחשוב במיוחד לשים אליהם לב כשרוכשים צעצוע חדש עבור הכלב

הדברים המשמעותיים ביותר שעליכם להקפיד עליהם בקניית צעצועים לכלבים הם זהות היצרן ועמידה של המוצר בתווי התקן הרלוונטיים. יש לוודא כי הצעצוע הנרכש מיוצר על ידי יצרן מוכר ואמין שמתמחה בציוד לבעלי חיים וכי המוצר עומד בתקינה המקובלת למניעת חנק והרעלה בבעלי חיים.

הקפדה על אלו היא חיונית לשמירה על בריאות כלבכם ובטיחותו.

 

הדברים שחשוב במיוחד לשים אליהם לב כשרוכשים צעצוע חדש עבור הכלב

 

כיצד צעצועים לכלבים מסייעים בחינוך הכלב?

צעצועים לכלבים מהווים חלק משמעותי ובלתי נפרד מגידול כלבים בבית. בין היתר, מסייעים צעצועים אלו להרגלת הכלב לפריקת אנרגיית המשחק שלו באמצעות העצמים שהוקצו לו – במקום לכרסם עצמים שונים בבית או לנשוך מתוך משחק אנשים וחיות מחמד אחרות. למטרה זו – אידיאליים צעצועי נשיכה לכלבים, כאשר קיימים גם צעצועים בקטגוריה זו שמעוצבים כצעצוע משיכה, שמאפשר גם לבעלי הכלב להשתתף במשחק, באופן שתורם לחיזוק הקשר עם הכלב.

 

כיצד צעצועים לכלבים מסייעים בחינוך הכלב?

 

לסיכום

מעוניינים בהדרכה נוספת בנושא של צעצועים לכלבים? זה הזמן לפנות למאלף כלבים מקצועי שיוכל לכוון אתכם לבחירת הצעצועים המתאימים ביותר לכלב שלכם ושילובם בתהליך האילוף.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

קליקר אילוף לכלב

כלבים שלא בשונה מאיתנו בני האדם, נוהגים לחזור שוב ושוב על פעולות שמסייעות להם להשיג את מה שהם רוצים. לכן באילוף כלבים באמצעות חיזוקים חיוביים

כלוב אילוף

כולנו רוצים כלב ממושמע להפליא שלא הורס דברים בבית ויודע לעשות צרכים בחוץ – ולשימוש בכלוב אילוף לכלבים יש חלק חשוב בהשגת המטרות הללו. כלוב

כלוב אילוף לכלב גדול

כלובי אילוף או בשמם הנוסף – "כלובי אקלום" או "כלוב הטסה", הם אמצעי אילוף יעילים ופרקטיים במיוחד המשמשים לחינוך גורים וכלבים בוגרים כאחד. אף על

כלוב גורים

רוב הווטרינרים, המאמנים ומגדל הכלבים, ממליצים לאלף כלבים כבר מגיל צעיר. כלוב גורים הוא חלק חיוני בתהליך הביות של גורי כלבים והרגלתם לחיים בבית ובחיק

רצועת אילוף לכלב

רצועת אילוף לכלב הינה רצועה שמאפשרת לחנך כלבים למשמעת ואינטראקציות חברתיות, ולתרגל עמם תקשורת והקשבה לבעליהם. השימוש ברצועות אילוף לכלבים תורם בין היתר גם לשיפור

לייעוץ עם מאלף מקצועי עכשיו
השאירו פרטים בטופס