5 טיפים לשיפור איכות החיים עם כלב בבית

הפנטזיה של הרבה אנשים בנוגע לכלבים כוללת כלבים ממושמעים, נקיים וכאלו שכיף להתכרבל איתם. אולם המציאות היא ברוב המקרים קצת אחרת, והכלבים לא תמיד ממושמעים, ולעיתים אף מסבים נזקים לבית ולרכוש. זאת לצד העובדה שההיגיינה שלהם אף פעם לא מושלמת. לשמחתנו, יש הרבה מאוד דברים שאפשר לעשות על מנת להתמודד עם הקשיים, ולכן את המדריך הבא נקדיש לסקירת 5 טיפים לשיפור איכות החיים בבית עם כלב.

 

טיפ מספר 1: עזרו לכלב שלכם לפרוק אנרגיה ותהנו מכלב נינוח ורגוע יותר בבית

אחת הבעיות היותר גדולות עם כלבים, ובמיוחד עם גורים, זה הנושא של עודף אנרגיה. אנשים לא תמיד מסונכרנים לרמת אנרגיה של הכלבים שלהם, וכך קורה שהכלב פורק את האנרגיה במקומות הלא נכונים – כגון הריהוט בבית, הנעליים שלכם, בנשיכות, נביחות, ריצות ברחבי הסלון, קפיצה על רהיטים ואנשים, משחק אגרסיבי עם ילדים או בעלי חיים אחרים ועוד.

לכן, הטיפ הראשון שלנו עבורכם, הוא למצוא את הזמן להפעיל את הכלב שלכם. ניתן להגיע לגינות כלבים, לפארקים או חופי כלבים, לצאת עם הכלב להליכה, ריצה או לטיול ארוך, לשחק עמו בצעצועים מגוונים לכלבים (אם כי גם פריזבי או כדור טניס ישן שלכם יכולים להתאים) ולעשות הכל על מנת שהכלב יוכל לפרוק את כל האנרגיה שלו באופן מבוקר.

 

טיפ מספר 1_ עזרו לכלב שלכם לפרוק אנרגיה ותהנו מכלב נינוח ורגוע יותר בבית

 

טיפ מספר 2: ארגנו לכלב שלכם פינה משלו

פקטור הנוחות של הכלב הוא מאוד חשוב גם עבורו וגם עבור הבעלים שלו. כלב צריך את הפינה שלו בבית, גם אם הבית קטן מאוד. העדיפות היא לקנות ערסל או מיטה לכלבים שעליה הכלב יוכל לרבוץ ולישון. כלבים מונעים מאוד על ידי ריחות ולכן אחד הטיפים הטובים להרגלת הכלב ללינה במיטה הקטנה שלו, היא להניח עליה חולצה או גרב שלכם כדי שירגיש שגם כשהוא נח בפינה מרוחקת מכם, הוא עדיין קרוב אליכם.

ליד מיטת הכלב, חשוב למקם גם את קערת המים והאוכל שלו, וכמה צעצועים שלו. המטרה היא שהוא ירגיש בבית ויהיה בעל תחושה של ביטחון בטריטוריה שלו, בדיוק כמו שכולנו רוצים להרגיש.

 

טיפ מספר 2: ארגנו לכלב שלכם פינה משלו

 

טיפ מספר 3: שחררו קצת מנושא ההיגיינה

אחד הנושאים שמטרידים בעלי כלבים רבים, הוא נושא ההיגיינה. כלבים נוטים להכניס הביתה לכלוך שדבק בהם בזמן הטיולים בחוץ כמו גם להשיר פרווה על הרצפה ועל משטחים שונים. זאת בנוסף לשלב הגמילה מעשיית צרכים בבית, שבו הכלב עשוי להשאיר לכם "מתנות קטנות" על הרצפות והשטיחים.

בנוסף לכך, כלבים ממש כמו בני אדם, סובלים מבעיות עיכול לפרקים ועלולים להקיא ברחבי הבית. מי שמאמץ בעלי חיים, חייב בראש ובראשונה להכיר בכך שלכלוך בבית הוא חלק בלתי נפרד מהמשוואה. התעלמות מעובדה זו לא תוביל לשום מקום וצפויה רק להסב לכם מפח נפש ותסכול מיותר.

יחד עם זאת, בהחלט ניתן לשפר את המצב על ידי פניה לתספורת תקופתית עם הכלב, שכוללת גם מקלחת יסודית בשמפו מיוחד לכלבים וקיצוץ ציפורניים. סבורים שהכלב שלכם סובל מריח פה חריף? ייתכן והוא זקוק לניקוי שיניים אצל הוטרינר. בנוסף, ישנם חטיפים דנטליים שיכולים לסייע בהסרת אבנית ופלאק מהשיניים ולשמור על היגיינת הפה בשגרה.

 

טיפ מספר 3: שחררו קצת מנושא ההיגיינה

 

טיפ מספר 4: הקדישו לכלב שלכם זמן איכות  – זה מגיע לו וגם לכם

כל בעלים רוצה להתחבר לכלב שלו, אך כולנו תמיד עסוקים וטרודים בענייני היומיום. למרות זאת, כדי לשפר את איכות החיים עם כלב בבית, שלא בשונה משיפור איכות הקשר שלכם עם שאר בני משפחתכם – חשוב מאוד לפנות זמן לבילוי משותף עם הכלב שלכם, כדי לחזק את הקשר ביניכם.

בין אם מדובר בכמה דקות של משחק עם הכלב מדי יום או שעה מרוכזת בשבוע שבה אתם מטיילים איתו, או מבצעים עמו סשן אילוף – נסו להגדיר זאת כחלק קבוע מלוח הזמנים שלכם ולהתמיד בכך. כל זמן איכות הוא חשוב, בין אם מדובר בבן או בת הזוג, בילדים, בהורים וגם כשמדובר בכלב שלכם.

 

טיפ מספר 4: הקדישו לכלב שלכם זמן איכות  - זה מגיע לו וגם לכם

 

טיפ מספר 5: פנו לאילוף כלבים מקצועי

כדי לחיות בנוחות עם הכלב, חשוב להשקיע באילוף איכותי. אילוף מקצועי יכול לשדרג את חייכם ואת חיי כלבכם באופן משמעותי מאוד. מאלפים איכותיים יכולים ללמד את הכלבים פקודות בסיסיות, ואף מתקדמות, ולזרז תהליכים שהם לא נעימים כמו אימון צרכים. כלבים מחונכים אשר מקשיבים לבעלים שלהם, הם לא רק כלבים שכיף יותר לחיות במחיצתם, אלו הם גם כלבים מאושרים יותר.

 

טיפ מספר 5: פנו לאילוף כלבים מקצועי

 

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

שפת גוף כלבים

לכלבים יש שפת גוף הייחודית להם והיא נשענת על תנועות שונות וצלילים שהכלב יודע להפיק כדי להביע את עצמו. כבעלים לכלבים, חיוני שנכיר את השפה

ציוד וצעצועים לכלבים

הצורך של כלבים בתעסוקה הוא דומה מאוד לצורך של בני אדם. כלבים לא יכולים לשבת כל היום ולנוח, אלא הם צריכים משהו שיאתגר ויספק אותם,

שיטת ארגז הכלים לאילוף כלבים

הרבה מאוד שיטות אילוף ומתודות הומצאו בשנים האחרונות על מנת שמלאכת אילוף הכלב תהפוך לקלה ואפקטיבית יותר. אחת השיטות הטובות והאפקטיביות ביותר שמדברים עליה כיום,

למה הכלב לא מקשיב?

התסכול הוא האויב הכי גדול של אנשים שלא מצליחים לאלף או לאמן את הכלב שלהם. בהרבה מקרים, הכלב פשוט לא משתף פעולה, וקשה מאוד להביא

לייעוץ עם מאלף מקצועי עכשיו
השאירו פרטים בטופס