4 יתרונות בכלוב אילוף לכלבים

כלבו אילוף הוא אחד מהדברים החשובים ביותר בתחילת חייו של הכלב שלכם, ולמרות המוניטין השנוי במחלוקת שאולי יש לו בקרב מגדלי כלבים שאינם מלומדים מספיק – כדאי שאתם תכללו אותו ברשימת הרכישות שלכם לקראת הבאת הכלב החדש הביתה. במאמר זה נסביר לכם בדיוק למה אתם חייבים כלוב אילוף לכלב שלכם. 

 

יצירת מקום בטוח לכלב

אמנם לא כולם יודעים זאת, אבל כלוב אילוף – כאשר הוא בגודל הנכון – הוא לא רק מקום שהכלב אמור להיות בנוח בו, אלא אפילו המקום הבטוח והאישיש לו שצריך שיהיה ברחבי הבית. חשבו על זה כך – כשגדלנו אנחנו בבית ההורים שלנו, גם לנו היה חדר בו הרגשנו בנוח, ידענו שזה המרחב הפרטי שלנו ויכלנו להירגע בו.

גם הכלב צריך מקום כזה. חשוב לא להישבר ולהוציא את הכלב מהכלוב כל פעם שהוא מיילל – בשביל לאפשר לכלב ללמוד שזה המקום הבטוח שלו ואין צורך שנציל אותו משם, וכן לא לאפשר לכלב לפתח מניפולציות עלינו שהוא ישתמש בהן כל פעם שירצה קצת תשומת לב.

יצירת מקום בטוח לכלב

הפחתה בחרדות נטישה

רבים לא מודעים לעובדה ששימוש בכלוב אילוף לכלבים מסייע באופן משמעותי מאוד לעבודה על חרדות הנטישה שנוצרות אצל כלבים. גם אם אנחנו צריכים לצאת לעבודה למשך שעות, או אם אנחנו פשוט יוצאים רגע מהחדר והולכים למטבח לקחת כוס מים – הכלב שלנו אמור להיות מסוגל להישאר עם עצמו, לא להיכנס לפאניקה, לא להתנהג בצורה פרועה, והכי חשוב – לדעת שאנחנו תמיד נחזור אליו הביתה.

השימוש בכלוב שהוא תחת קטגוריית מוצרים לכלבים שחובה לשלב באילוף, מאפשר לכלב לפתח יכולת להישאר עם עצמו לבד, להעסיק את עצמו ולקבל את העובדה שמדי פעם אנחנו נלך – ונחזור.

 

שמירה על הכלב ועל הבית עצמו

כאשר הכלב או הגור שאינו יודע עדיין להתנהג בבית נמצא במקום מסוגר בו הוא לא יכול לבצע נזק – לא לעצמו ולא לבית. בעזרת כלוב אילוף אנחנו שומרים על שאר רהיטי ואביזרי הבית מפני הרס. כשהכלב יהיה גדול מספיק ויתנהג כמו שצריך, הוא יוכל לחיות בשלום לצידם, אבל בינתיים עדיף שהם ישמרו נפרדים.

שמירה על הכלב ועל הבית עצמו 

בניית מנגנון אילוף אפקטיבי

בסופו של דבר, כלוב האילוף משמש למגוון של מטרות, אך הוא נקרא כלוב אילוף בשל היכולת שלו לעזור לנו לאלף את הכלב להתנהגות התואמת את שגרת החיים שלנו בכדי לשלב אותו כחלק מהמשפחה במהירות וביעילות. כלוב האילוף הכרחי לחלוטין כאשר אנו מביאים גור חדש הביתה, אך גם כאשר מדובר בכלב בוגר שלא מכיר את הבית שלנו, את המסגרות והחוקים. כלב שאולף על ידי כלוב אילוף יהיה כלב רגוע יותר, שידע לא להרוס את הבית, ויקשיב לנו הבעלים.

 

לסיכום

כלוב אילוף הוא כלי מהותי בגידול כלבים ובאילוף שלהם להיות חיות בית ממושמעות, שלא הורסות כל מה שנמצא בדרכן, ללא חרדות נטישה או התנהגויות חריגות אחרות. בחרו לכלב שלכם כלוב אילוף בגודל המתאים לגזע שלו ותוכלו לאלף אותו באופן אחראי ושקול.

4 יתרונות בכלוב אילוף לכלבים

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

ממה נובע פחד מכלבים?

כלב, בעל החיים המכונה לעתים קרובות, חברו הטוב ביותר של האדם, הידוע בנאמנותו, חברותו ואהבתו הבלתי מעורערת. עם זאת, עבור אנשים מסוימים, עצם המראה או

לייעוץ עם מאלף מקצועי עכשיו
השאירו פרטים בטופס