מה זה קידוח יהלום?

קידוח יהלום מהווה שיטת עבודה אהובה במיוחד על ידי קבלנים ועובדי בנייה מקצועיים. למעשה, קידוח יהלום מאפשר עבודת קידוח מגוונת, חדשנית ואיכותית למדי. חשוב להבהיר כי לא כל עבודה מצריכה שימוש בטכניקה וכלי עבודה שמאפיינים קידוח יהלום. אם כך, מה זה בעצם קידוח יהלום ולמה הוא משמש? 

 

קידוח יהלום – קווים לדמותו

קידוח יהלום הוא טכניקה שנעשית בעזרת כלי קידוח מיוחד המשתמש בלהבי יהלום כדי לחתוך חומרים קשים כמו בטון, אספלט, קרמיקה ואבן. כמו כן, הטכניקה משמשת לביצוע חריצים, חורים וקידוחים במשטחי חומרים קשים על מנת שלב בהם מוצרים שונים או לחבר אותם לחומרים אחרים בתהליכי בנייה ושיפוצים.

הקידוח בעזרת ראש יהלום מאפשר לעבוד בצורה מדויקת יותר ובמהירות גבוהה יותר מאשר בטכניקות אחרות. בנוסף, קידוח יהלום יכול להיות פחות מזיק לסביבה ולייצר פחמן ואבקה בכמות פחותה ביחס לטכניקות אחרות.

 

מקדח יהלום

מקדח יהלום הוא כלי העבודה שבעזרתו ניתן לבצע קידוח יהלום. כאמור, עבודות שמצריכות שימוש בטכניקת קידוח יהלום הן עבודות שבמסגרתם עולה צורך בעבודה עם חומרי קשים במיוחד, כמו בטון. מקדח יהלום הוא למעשה מקדח שבראשו ישנם שבבי יהלום קטנים, אשר הופכים את ראש המקדח לחד, עוצמתי ומדויק.

כמו כן, בשל בעוצמות הרבות שלו, מקדח בטון מייצר חום רב בתהליך הקידוח. לכן, בחלק מקדחי הבטון קיימים אמצעי קירור באמצעות מים, אשר מקררים הם את הלהב והן את משטח העבודה, זאת כדי למנוע התחממות יתר.

 

עבודות שמצריכות קידוח יהלום

כאמור, כל עבודת בנייה שטומנת בחובה צורך בעבודה עם חומרים קשים, תהיה כזאת ששימוש בקידוח בטון יטיב איתה. כדי לעשות סדר, ריכזנו עבורכם מספר דוגמאות לעבודות שעלולות להצריך שימוש בקידוח בטון:

  • חורים בקירות בטון להתקנת צינורות ומערכות צנרת.
  • פתחים בקירות למתקני חשמל ותאורה.
  • קידוח במשטחי קרמיקה או אבן להתקנת ציוד או ריהוט במטבחים או חדרי אמבטיה.
  • קידוח חורים בקירות ורצפות להתקנת מערכות מזגן או חימום.
  • חיתוכים בקירות ורצפות לצורך התקנת רכיבי זכוכית או מראות.
  • קידוחים במשטחי בטון ואספלט לצורך התקנת גופים שונים.
  • קידוח חורים בקירות ורצפות לצורך התקנת מערכות אבטחה כמו מצלמות אבטחה ומערכות אזעקה.

 

מי מבצע קידוח יהלום?

עבודות קידוח יהלום מורכבות יותר ביחס לעבודות קידוח רגילות, לכן כדאי להסתייע בגורמים מיומנים בעלי ניסיון בשטח. כאמור, קידוח יהלום הוא עוצמתי במיוחד ובהתאם עלול להיות גם מסוכן במיוחד. בכל מקרה של קידוח יהלום, חשוב להצטייד בלבוש מגן שמתאים למשימה.

 

לסיכום – קידוח עוצמתי ומדויק

הדרך היחידה לנצח חומר חזק, היא באמצעות חומר חזק אפילו יותר. יהלום הוא החומר החזק בותר בטבע, לכן באמצעותו ניתן לגבור על החומרים החזקים פחות. טכניקת קידוח יהלום היא טכניקה נפוצה למדי בקרב אנשי מקצוע מיומנים, כך שהיא הופכת את מלאכת הקידוח לעוצמתית יותר ואיכותית יותר.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

10 פריטים שהחתול שלכם יהנה מהם

חתולים הם יצורים סקרנים ושובבים, שתמיד מחפשים דרכים חדשות להעביר את זמנם. הם מטפסים על הרהיטים, רודפים אחרי צעצועים או פשוט נחים בשמש, חתולים נהנים

הכל על הדברת מזיקים

פרעושים וקרציות בחצר? מקקים ותיקנים בחדר האמבטיה? נמלים במטבח ועכברים במזווה? שוקלים להזמין מדביר ומתלבטים? במאמר זה נספר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת על

לייעוץ עם מאלף מקצועי עכשיו
השאירו פרטים בטופס