החשיבות של מידע מקיף על כלבים: הבטחת בעלות אחראית

כאשר אתם מחליטים לקנות או לאמץ כלב, חשוב שתדעו כל מה שניתן לדעת על כלבים ככלל ועל הגזע המסוים של הכלב שלכם בפרט. ככל שהמידע שלכם יהיה מהימן ומקיף יותר, כך תהיו בעלי כלבים אחראיים וטובים יותר. 

 

בחירת הכלב

חשוב שתדעו מה סוג הכלב המתאים לכם ומה אתם מצפים להשיג מרכישה או אימוץ של כלב. האם אתם מחפשים חבר לילדים? כי במקרה כזה תזדקקו לכלב שובב מצד אחד, אך גם עדין וסבלני מצד שני. האם אתם מחפשים כלב שמירה? כי במקרה כזה תזדקקו לכלב עירני ונובח. חשוב לקחת בחשבון שיש גזעי כלבים הידועים כנובחים יותר ויש גזעי כלבים הנובחים פחות. בחנו היטב מה סוג הכלב המתאים לכם לפני שאתם רוכשים או מאמצים כלב.

מידע על כלבים

הציוד

כאשר אתם מחליטים לגדל כלב, יש ציוד שלו תזדקקו. כלבים מצריכים רצועות הליכה, קולרים, כלים לאוכל למים, אוכל, מלונה, צעצועים, מיטה, חטיפים, מסרקים, קולרים נגד פשפשים וקרציות (לעיתים), שמפו ועוד.

כמו שחשוב לדעת מה הציוד הנחוץ לגידול כלב, חשוב גם לדעת היכן כדאי לרכוש אותו. מרבית חנויות בעלי חיים מחזיקות את כל הנחוץ לגידול כלב. השוו מחירים, שמעו ביקורות על החנויות ועל המותגים השונים, ושיקלו האם ישנם דברים שכדאי להזמין מראש או מחו"ל והאם עדיף פשוט להגיע לחנות ולרכוש.

*חשוב לדעת – בדברים מסוימים יש הבדל בין גור לכלב בוגר (לדוגמה: בסוג האוכל).

 

אימון

אימון הכלב הוא חלק הכרחי בגידולו. אתם רוצים שהכלב שלכם יידע להקשיב להוראות, ילמד לא לעשות את צרכיו בבית אלא רק בטיול בחוץ, יידע מתי לא לנבוח ומה אסור לו לעשות בבית ועוד. ישנן דרכים שונות לאימון כלבים, חשוב שתבחנו מה הדרך הנכונה עבור הכלב שלכם.

מידע על כלבים

לסיכום

כדי שתהיו בעלי כלבים אחראיים חשוב שתדעו כל מה שניתן לדעת על כלבים.

נתחיל בהתחלה – בחירת הכלב. עוד לפני הרכישה או האימוץ בחנו סוגי כלבים שונים ותשאלו את עצמכם, מדוע אתם רוצים כלב? לא כל כלב מתאים לתפקיד כזה או אחר, לכן חשוב שתקראו ותלמדו כמה שאפשר על כלבים כדי שתבחרו בכלב המתאים עבורכם.

אחרי שבחרתם את הכלב המושלם עבורכם, יש את הציוד לו הוא זקוק, כגון: מלונה, רצועה, כלי לאוכל וכלי למים, אוכל, צעצועים ועוד. בחנו היטב מה הציוד הנחוץ והיכן כדאי לרכוש אותו, קחו בחשבון שבחלק מהציוד יש הבדל בין מה שנחוץ לגור ומה שנחוץ לכלב בוגר.

דבר הכרחי נוסף בדרך לבעלות אחראית וטובה על כלב הוא אימון הכלב. חשוב שהכלב שלכם יידע להקשיב להוראות, יידע מה אסור לו לעשות וכך תימנעו מתאונות ותקלות. אלו רק חלק מהדברים שחשוב ללמוד כדי להיות בעלי כלבים אחראיים, למדו ככל הניתן וכך תשיגו את המטרה – הבטחת בעלות אחראית.

מידע על כלבים

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

4 יתרונות בכלוב אילוף לכלבים

כלבו אילוף הוא אחד מהדברים החשובים ביותר בתחילת חייו של הכלב שלכם, ולמרות המוניטין השנוי במחלוקת שאולי יש לו בקרב מגדלי כלבים שאינם מלומדים מספיק

ממה נובע פחד מכלבים?

כלב, בעל החיים המכונה לעתים קרובות, חברו הטוב ביותר של האדם, הידוע בנאמנותו, חברותו ואהבתו הבלתי מעורערת. עם זאת, עבור אנשים מסוימים, עצם המראה או

לייעוץ עם מאלף מקצועי עכשיו
השאירו פרטים בטופס