אילוף בוקסר

גזע הבוקסר הוא אחד מגזעי הכלבים המעניינים ביותר מבחינת הרקע שלו וההתפתחות שעבר במרוצת השנים. מדובר בגזע חזק, גדול יחסית, אינטנסיבי וכזה שמאוד אוהב ללמוד. אנשים מאמצים בוקסרים מכל מיני סיבות, אך בסופו של דבר, כולם רוצים כלב משפחתי ונינוח. לשם כך, חשוב להשקיע באילוף בוקסר מקצועי, שימנף את שלל התכונות הטבעיות הנפלאות של הגזע.

 

על מקורם של כלבי הבוקסר והמאפיינים הייחודיים לגזע

לכלבי הבוקסר יש אזכורים הסיטוריים המתוארכים עוד לגרמניה של תחילת המאה ה- 19, שם הם היו ידועים בעיקר ככלבי קרבות אגרסיביים. תפקידם היה בין היתר להוביל עגלות חזירי בר ובקר במסגרת מסעות צייד שערכו הבעלים שלהם אולם בהמשך הבוקסרים הפכו לכלבי קרקס מבוקשים.

אבות אבותיהם של הבוקסרים שאנו מכירים כיום, היו למעשה כלבים מגזע המסטיף הגרמני, כאשר כיום קיימים שני תתי גזע ממשפחת הבוקסרים והם כלבי הבוקסר הגרמני וכלבי הבוקסר האמריקאי. הבוקסר הגרמני הוא תת גזע שנחשב לחזק מבין השניים, והוא מאופיין במבנה ראש גדול יותר ובעל הרבה יותר שרירים.

אילוף בוקסר
אילוף בוקסר

עוד לפני האילוף של הבוקסר, חשוב להבין את הרקע והמאפיינים הייחודיים לו. בבסיסו, מדובר בכלב מאוד שמח, אנרגטי וסקרן במיוחד. כלבי הבוקסר הם גזע חכם שיודע לזהות סיטואציות ולומד מהר מאוד. בניגוד להרבה כלבים גדולים ודומיננטים, הוא יודע להסתדר עם בעלי חיים אחרים ולא נדיר לראות אותו חי בשלווה עם חתולים וחיות מחמד אחרות.

כך או כך, את האנרגיות של כלב הבוקסר יש לתעל לכיוון הנכון, ויש לספק לו לפחות שעה של פעילות גופנית ביום, בין אם מדובר בטיול ארוך, ביקור בגינת כלבים או אימון סטנדרטי. מדובר בכלב בית נהדר ואמיץ, אם הוא מאומן להיות כזה בכלים הנכונים.

 

מדוע האילוף של כלבי בוקסר נחשב מורכב?

אילוף כלבי בוקסר נחשב לתהליך מורכב מכיוון שמדובר בגזע עקשן, דעתן ואפילו ערמומי. הבוקסר יודע כאמור לזהות סיטואציות ולהגיב למצבים שאינם לרוחו בסרבנות לשיתוף פעולה. כלב בוקסר לא מאומן הוא כלב מתוסכל, קולני ואגרסיבי לעיתים, ולא בהכרח כזה שמתאים לגור עם משפחה.

לכן, חשוב מאוד להסדיר את עניין הדומיננטיות בשלב מוקדם ולהבהיר לבוקסר "מי בעל הבית". זהו תהליך ארוך שיכול לקחת זמן מה, אך חשוב מאוד לא לוותר עליו ולא להפגין סימני חולשה.

מדוע האילוף של כלבי בוקסר נחשב מורכב?

 

איך מתקדמים עם אילוף בוקסר בצורה נכונה?

למרות היותו גדול ושרירי, הלב של הבוקסר הוא רך. הם כלבים נוחים מאוד עם ילדים, משפחתיים ונאמנים עד מאוד. עם זאת, הכל תלוי באופן האילוף שלהם. הבוקסרים אשר מאולפים בצורה נכונה, יהפכו במרבית המקרים לכלבים אידיאליים ונעימים, בעוד כלבים שלא יעברו תהליך אילוף נכון, עשויים להפוך למטרד אמיתי וכאלו שהילדים אפילו יפחדו מהם.

על כן לאחר ביסוס הדומיננטיות מול הבוקסר הצעיר, חשוב מאוד גם לפתח קשר בוטח עם הכלב, ולהשקיע זמן רב כאשר הוא גור, על מנת לבסס נאמנות ויחסי חברות אמיתיים. כשזה קורה, אפשר להתקדם לאלמנטים מורכבים יותר באילוף.

אילוף בוקסר
אילוף בוקסר

מתי מתחילים לאלף את כלב הבוקסר?

אילוף בוקסרים יכול וצריך להתחיל בגיל שלושה חודשים, בדיוק כמו תהליך האילוף של כל כלב אחר. זה השלב שבו הגורים מסיימים את הקשר ההדוק עם אמם, ומגיעים לבתים החדשים שלהם. כלבי בוקסר ידועים ככלבים הלומדים את פקודות האילוף הבסיסיות במהרה יחסית, ומצליחים לשלוט בצרכים בצורה מעוררת השראה.

בהתאם ליכולותיו המפותחות של הבוקסר, עבודה נכונה עשויה להביא אתכם לשלב לימוד פקודות האילוף המתקדמות כבר לאחר כמה חודשים. אך לשם כך יש להקפיד לעבוד עם הכלב באופן מתודי ותוך שימוש בהמון חיזוקים חיוביים.

מתי מתחילים לאלף את כלב הבוקסר?

 

מדוע משחקי נשיכה הם כלים מצוינים לאילוף בוקסרים?

הבוקסרים אוהבים מאוד משחקי נשיכה ויש להם לסת חזקה במיוחד. יתרה מכך, את משחקי הנשיכה משייכים הבוקסים למשמעת ולביסוס מערכת יחסים איכותית עם הבעלים שלהם. צריך לזכור שאילוף למשחקים הוא האילוף ברמה הגבוהה ביותר, ולאור המאפיינים הטבעיים שלו, הבוקסר יכול להגיע לשם יחסית בקלות. כך הכלב לומד ליהנות מהאילוף, לאתגר את עצמו ואת הבעלים שלו, ולהפיק מכך את המירב.

 

מדוע משחקי נשיכה הם כלים מצוינים לאילוף בוקסרים?

 

מדוע חשוב לספק לבוקסר זמן איכות עם בעליו?

הבוקסרים הם כלבים שדורשים הרבה מאוד תשומת לב, ולכן הם מתחברים לתהליכי אילוף אינטנסיביים. הם אוהבים לרצות את הבעלים שלהם, ואנשים עם מספיק זמן וסבלנות, יכולים לבלות איתם במשך שעות בגינות כלבים ובפעילות ספורטיבית.

זהו כלב קלאסי למי שמחפש לקחת את הכלב שלו איתו לפעילויות וטיולים, וזאת בניגוד לכלבים אחרים שהם קטנים יותר, חלשים יותר או רגישים יותר בריאותית. עם זאת, כדי שתרגישו בנוח לקחת את כלב הבוקסר שלכם לטיולים, הוא צריך לעבור תהליך אילוף נכון.

מדוע משחקי נשיכה הם כלים מצוינים לאילוף בוקסרים?

 

מה החסרונות של בוקסרים לא מאולפים?

לבוקסר יש כמה חסרונות מובנים שנובעים מן העובדה שהוא כלב גדול וחזק. הוא נוטה לקפוץ על אנשים בהתלהבות, ובגלל שהוא כלב מסיבי, הוא גם יכול להזיק להם שלא בכוונה. הבוקסר מגיע לבגרות מנטלית רק בגיל מתקדם יחסית, ולאור העוצמה שלו, הוא יכול לגרום לנזק רב בבית. בנוסף, אם לא תאלפו אותו בצורה טובה, הבוקסר שלכם עלול להפוך לכלב אגרסיבי ולא נעים.

לכן, חשוב לעשות את התהליך האילופי בצורה שיטתית ועקבית. אם אין לכם את הכלים לעשות את זה, עדיף שתחפשו מאלף כלבים מנוסה אשר ידע לתת לכם את המענה הנכון ביותר לצרכים שלכם ושל כלבכם.

מה החסרונות של בוקסרים לא מאולפים?

 

לסיכום

הבוקסרים הם כלבים גדולים שלא מודעים לכוח שלהם לעיתים, ומכאן החשיבות של אילוף בוקסר למשמעת ומתינות. רק מאלף שמגיע עם רקע וניסיון של עבודה עם כלבים גדולים מגזע זה, יוכל לתת לכם את המענה הנדרש.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

איך מאלפים לברדור?

החלטתם לאמץ לברדור? קודם כל, שיהיה במזל טוב! הכלב החדש מהווה חלק בלתי נפרד מהמשפחה שלכם, לכן רק הגיוני לוודא כי הוא מכיר את חוקי

אילוף רועה בלגי

כאשר מביאים גור כלבים הביתה, יש צורך בייעוץ ועזרה באילופו, כך שתוכלו לחיות זה לצד זה בנוחות המירבית. גם אילוף רועה בלגי (הידועים גם ככלבי

אילוף פודל

יש כלבים שכאשר רואים אותם, מצליחים לזהות בדיוק מה הגזע שלהם, גם אם לא מבינים בכלבים בכלל. גזע הפודל הוא בדיוק גזע כזה, והוא זכה

אילוף דלמטי

הסרט המפורסם "101 כלבים דלמטיים" עושה חסד גדול עם הכלבים המפוארים והמנוקדים הללו. הוא הביא אותם לקדמת הבמה, וכיום, הדלמטיים מהווים חלק בלתי נפרד מהרבה

אילוף דוברמן

השם "דוברמן" מעניק לאנשים קונוטציות שלרוב הולכות לשני כיוונים שונים: מרבית האנשים חווים קונוטציות שליליות שמתחברות לדימוי שיצא לכלבים אלו ככלבי תקיפה אכזריים, בעוד שאנשים

אילוף לברדור

כלבי לברדור הינם כלבים אנרגטיים, חכמים ויציבים באופיים, ולכן הם מסייעים לאדם בפונקציות רבות כמו תמיכה באנשים עיוורים, עזרה בחיפוש ומציאת חומרי נפץ או סמים,

לייעוץ עם מאלף מקצועי עכשיו
השאירו פרטים בטופס