אוהבים חיות? איך בכל זאת מוציאים את הנחש מהבית

הכלב שלכם הוא החבר הכי טובים שלכם? אתם רואים חתולים ברחוב ורוצים לתת להם אוכל, רק שלא יהיו רעבים? אתם כאלה שלא יכולים לראות בעל חיים במצב של קושי? אם עניתם בחיוב לכל השאלות הללו, אין ספק שאתם אוהבים חיות. השאלה היא – מה תעשו אם תמצאו נחש בתוך הבית שלכם? אנחנו נעזור לכם לשמור על עצמכם וגם כן על הערכים שאתם חיים לפיהם!

 

סוגי נחשים

יש הרבה מאוד סוגי נחשים שונים. ישנם נחשים אשר לא מסוכנים לחיי אדם והם כלל לא ארסיים. ישנם נחשים אשר מוגדרים כתת-ארסיים מפני שאם הם נושכים, הם אכן מעבירים ארס אבל הארס שלהם חלש מאוד ולכן הוא לא מסכן חיי אדם. והסוג האחרון והמסוכן ביותר – נחשים ארסיים אשר הארס שלהם מאוד מסוכן לחיי אדם. במצב של נשיכה, חשוב לפנות במהרה לקבלת טיפול רפואי.

נחשים

מה לא לעשות

ישנם כמה דברים שעליכם לא לעשות:

  • לרוץ בכל הבית בצעקות ופחד – הנחש ירגיש זאת ואנחנו לא רוצים שהוא ירגיש מאויים!
  • לתפוס את הנחש עם הידיים – אתם לא יודעים מה הסוג של הנחש. האם הוא ארסי או לא – לכן עדיף לנקוט באמצעי זהירות.
  • לחכות. אם אתם תחכו בלי לעשות כלום יכול להיות שהנחש ילך אבל גם יכול להיות שפשוט תאבדו אותו מזווית העין. פחות כיף ללכת לישון כשלא יודעים האם הנחש מסתובב לנו בחדר או לא.

 

מה כן לעשות

ישנם כמה דברים שאתם יכולים לעשות במצב כזה בו אתם מוצאים נחש בבית:

  • לנשום ולשמור על קור רוח – מש שמאפשר לחשוב בצורה לוגית וטובה.
  • להרחיק את הילדים למקום בטוח יותר.
  • לצלם את הנחש ולשלוח ללוכד נחשים כדי שיגיד לנו האם הוא ארסי או לא.
  • להזמין לוכד נחשים שיעזור לנו להוציא את הנחש מהבית.

 

אבל איך מוציאים את הנחש מבלי לפגוע בו?

זה כבר העבודה של לוכד הנחשים. לוכד בעלי חיים ללא רעלים הלוכד משוהם – הוא בעצם לוכד בעלי חיים תוך כדי שמירה עליהם. הוא משתמש בחומרים אורגניים בלבד, ללא שימוש ברעלים. השירותים שלו ניתנים בכל רחבי הארץ ולכן, במקרה ואתם נתקלים בסיטואציה שאתם צריכים את עזרתו, אל תחשבו פעמיים ופשוט תתקשרו!

 

הכי חשוב – תהיו סבלניים

עד שהלוכד מגיע אליכם יכול לעבור זמן מה. יכול להיות שזה יהיה מהיר מאוד וגם יכול להיות שזה יקח קצת זמן. תהיו סבלניים, תוודאו שאתם יודעים איפה הנחש נמצא ואם יש לכם כל שאלה, תשאלו את לוכד הנחשים שהזמנתם. עבודתו היא גם כן להרגיע אתכם!

 

לסיכום

אתם אתם נתקלים בנחש בבית שלכם אתם יכולים להרגיש הרבה תחושות מנוגדות. אתם מפחדים ממנו ובו זמנית רוצים לשמור עליו. במצב כזה חשוב לדעת איך לפעול. תשמרו על עצמכם ועל הסובבים אתכם. הימנעו מלהתקרב לנחש הזה יותר מדי – אתם לא יודעים האם הוא ארסי או לא. התקשרו ללוכד נחשים אשר תואם את הערכים שלכם ולבסוף, תחכו לו בסבלנות!

נחש מחוץ לבית

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

מתי מומלץ להתחיל לאלף גור כלבים?

כשזה מגיע לאילוף והתפתחות גור כלבים, התזמון הוא הכל. במאמר זה נחקור את הגיל המומלץ לתחילת אילוף גורים ונשפוך אור מדוע גיל ספציפי זה נחשב

5 תרופות לא שגרתיות לחתולים וכלבים

כשזה מגיע לבריאות ולרווחה של חיות המחמד האהובות שלנו, רפואה וטרינרית קונבנציונלית היא לרוב האופציה הרצויה. עם זאת, ישנן תרופות חלופיות ולא קונבנציונליות שיכולות להועיל

איך בוחרים שיטת אילוף לכלב?

כלבים ידועים כבני לוויה נאמנים ואוהבים. עם זאת, הם יכולים גם להיות שובבים ומאתגרים לפעמים, במיוחד אם הם לא מאומנים כראוי. אילוף הכלב שלך חיוני

לייעוץ עם מאלף מקצועי עכשיו
השאירו פרטים בטופס